יום החתונה הוא אחד הימים המרגשים, המציפים והמאושרים בחיינו. בהתאם, כולנו מחפשים להראות במיטבנו ביום כלולותינו אך בתוך כל ההמולה, ההתרגשות וההתעסקות בשלל מסיחים לעיתים אנו עלולים לנטות לבלבול רב. אם כך, אין ספק שבחירת תכשיטים יפים ומתאימים בתוך כל הכאוס הזה יכולים להרגיש לעיתים כמו כאב ראש נוסף ומשהו נוסף שצריך לדאוג לו.

ראשית, כמה כלליים בסיסיים ששמירה עליהם מקלה מאד על התהליך:

אל תחכו לרגע האחרון – אבל קחו את הזמן

שגיאה נפוצה היא זוגות המחכים ממש עד השנייה האחרונה מתוך מחשבה שעם התכשיטים "הם כבר יסתדרו",
אך כמו בכל תחום, גם כאן ההצלחה טמונה קודם כל בהכנה מוקדמת הכוללת מדידות ותכנונים קפדניים.

זוגות רבים נכנסים לרוטינה של "סגירת" נושאים לקראת החתונה.

אך יש לזכור שבחירה של תכשיטים זה לא כמו לשריין אולם אירועים לחתונה או קביעה מי יישב ליד מי בארוחה ויש לקחת
את הזמן, למדוד, לבדוק, לשאול ולהתייעץ עד שמוצאים את הבחירה המושלמת.

הקשיבו ללב והישארו באיזון

זכרו כי היום הזה הוא עבורכם ושניכם, בטח ובטח שהכלה רוצה להיראות במיטבה ולשם כך היא צריכה להרגיש קודם כל ביטחון מלא בעצמה ולכן תבחרו בסופו של דבר במה שהלב אומר לכם.

כדאי לחשוב מראש מה את רוצה להדגיש וכיצד, וכך להתאים את שאר האביזרים והתסרוקת באופן שלא ייצור "עומס" על העין וישתלב באופן הרמוני כדי להדגיש את יופייך הטבעי.

התאמה

קחו בחשבון שאתם עומדים להחליף בגדים ועל כן יש להכין מבעוד מועד סט תואם נוסף גם של תכשיטים.

זכרו גם את התכשיטים שבוודאי יהיו בחתונה:

צמיד, עגילים טבעת האירוסין וכמובן טבעת הנישואין עצמה שתתווסף אל כל שאר התכשיטים תחת החופה ועל כן מומלץ להביא גם שיקול זה בחשבון.

אל תשכחו כי מלבד התכשיטים הנוספים הכלה גם לרוב מתהדרת בקישוטים ואביזרים שונים לשיער ועל כן תכשיט שאינו מתאים לשיער עם כל התוספות שעליו עלול לצרום לעין.

התאמה לאיפור הכולל

נשמע טריוויאלי אבל לעיתים אנשים מודדים תכשיטים ושוכחים שלמראה הכללי עומד להתווסף איפור ואין להתעלם ממנו בעת בחירת התכשיטים.

התאמת התכשיט לצבע העור ולא לשכוח שאם בחרת בשיזוף סולריום רציני כשבועיים לפני החתונה- לקחת זאת בחשבון.

אחת הדרכים לדעת מהו ה"טון" של צבע עורך (למשל "חם" או "קר") היא לחפש אזור בגוף שבו קל לראות את הורידים תחת אור השמש ואם צבעם הוא גוון מסוים של כחלחל אז הגוון הכללי הינו "קר" ואם הוא "ירקרק" אזי הגוון שלך מוגדר כ"חם".

גוון קר בדרך כלל מתאים יותר למתכות מסוג כסף, פלטינה וזהב לבן והתכשיטים המתאימים עבורך הינם בדרך כלל יותר יהלומים ופנינים כאשר הצבעים אותם תרצי לחפש הינם יותר גוונים של וורוד, אדום, כחול וסגול. בעלי הגוון החם מתאימים יותר לזהב, פליז ונחושת כאשר התכשיטים שלכן יהיו לרוב אלמוגים ופנינים שונות בצבעים מוזהבים וארציים יותר כמו גוונים של צהוב, חום, כתום, ירוק, אפרסק וטורקיז.

כדאי גם להתחשב במבנה הפנים ואורך השיער מבחינת שרשראות ועגילים

עבור פנים במבנה של לב/ משולש הפוך/ יהלום נמליץ על שרשרת צמודה לצוואר שתעזור לרכך ולשמש ניגוד לזווית החדה של הסנטר.
מבחינת עגילים לרוב מומלץ ללכת על כאלו המתנודדים או "צונחים" על מנת להאריך את מבנה הפנים.

עבור מבנה פנים מלבני/ מאורך נמליץ על שרשרת צמודה, בייחוד עם יש לך צוואר ארוך.
עגילים: עדיף ללכת על עגילים קצרים ועגולים על מנת ליצור קונטרסט עם מבנה הפנים.

למבנה עגול, מרובע או משולש נמליץ על שרשרת שתאריך את מבנה הפנים, לרוב כאלה שנמשכות גם מעבר לקו הצוואר כאשר גם העגילים לרוב מומלץ שיהיו כאלו שמאריכים את מבנה הפנים כמו אובאלי יותר או זוויתי כמו מלבנים. אגב, לרוב לנשים בעלות מבנה פנים עגלגל יהלומים עגילי "דמעה" נראים נפלא.

עבור מבנה פנים "אובאלי" השרשרת יכולה להיות קצרה או ארוכה (עדיף קצרה אם הצוואר ארוך ועגילים מתנודדים וזוויתיים אך לא ארוכים מדי.

מלבד הבחירה של צבע העגילים והבחירה של צורתם לפי מבנה הפנים יש לקחת גם את אורך השיער בחשבון.
גם כאן, האיזון וההרמוניה הינם בעלי חשיבות עליונה ועל כן יש לראות אם התכשיטים מתאימים לתסרוקת או התסרוקות השונות עליהן עמלו רבות בסטודיו לכלות ולא ליצור עומס מיותר.

פחות זה היותר החדש, או מתי לעצור?

לאור ניסיון העבר שלנו אנו מרגישים כי זהו אלמנט הדורש הדגשה נוספת לדעת מתי לעצור.
לעיתים התכשיט הגדול או המרשים ביותר אינו המתאים ביותר לאירוע ועל כן במקום להתמקד בכל אלמנט בנפרד כדאי להסתכל על התמונה הכוללת ולבחור בתכשיטים המשלימים תמונה מאוזנת ויפה.

יש להתאים את התכשיט לשמלת הכלה ובתוך כך להתחשב הן במבנה השמלה, התאמת סוג המתכת של התכשיט לגווני השמלה, התאמתו לצורת הצווארון/ המחשוף וכמובן, חשוב מאד למדוד את התכשיטים מראש גם כאשר השמלה עלייך על מנת לוודא את ההתאמה.

מומלץ לזכור כי הימים של סטים מן המוכן כבר פגו מן העולם ועל כן הרגישי חופשי לבחור לך תכשיטים שונים כאשר המטרה (להיראות הכי יפה שאפשר ביום כלולותייך ולהדגיש את ייחודך) מקדשת את האמצעים (לבחור תכשיטים שונים מסטים שונים).

אזהרה: הימנעי מצמידי טניס בעלי פינות חדות ובכלל מצמידים חדים מכל סוג שעלולים לפגום בשמלה העדינה והיוקרתית.

מספר טיפים ידידותיים לסיום

  • תוכלי להיראות כמו נסיכה מהממת ולחסוך המון כסף פשוט על ידי השכרה של תכשיטים עבור האירוע.
  • נו, אז זה לא בדיוק יהלום אמיתי מן המכרה היוקרתי בקצה העולם, אלא פשוט חיקוי שנראה ממש ממש טוב עלייך.
    אל תדאגי, אף אחד לא יבדוק 😉 , ישאל או ישפוט אותך אם תצליחי גם להיראות נפלא וגם לחסוך עוד כמה מעות.
  • יהלומים הם החברים הטובים ביותר של האישה אבל אם גם כך ביום כלולותייך את קוראת תיגר על אמרה זו עם בחיר ליבך, אנו ממליצים גם לשקול מחדש את בחירת התכשיטים ולא להתקבע על יהלומים או כל סוג של תכשיט מראש. בסופו של דבר הלוק הכללי שלך חשוב יותר מתכשיט מנצנץ ושקוף כזה או אחר.

כפי שאת רואה השיקולים בבחירת תכשיטים ליום כלולותייך רבים ומורכבים ולכן מומלץ בחום להדפיס מדריך זה ביום המדידה של התכשיטים על מנת שלא תרגישי שפספסת נקודה חשובה בדיוק ברגע שהנחת את העגילים.

אך העצה החשובה ביותר שאנו יכולים להעניק היא פשוט להנות- זה הזמן שלך, היום שלך, האירוע שלך ואת הולכת להיות נסיכה (או מלכה אם בא לך) ואם כבר נותנים לך קצת לשחק ולמדוד תכשיטים שונים- מה רע?