להלן עשרה טיפים לכלות העומדות לקראת יום חתונתן המרגש, שיוכלו לסייע להן לערוך מעט סדר בבלגן וחשוב מכך ליהנות מתהליך ההכנות והארגונים.

איך לבחור שמלת כלה?

כדי לברר אילו מבין שמלות הכלה המוצעות בשוק היא הטובה ביותר עבורך, היצמדי למעין מנטורית שמתמחה סטיילינג לכלות עם ניסיון של חמש שנים לפחות. אשת המקצוע תעניק לך ליווי צמוד ומקצועי במהלך החיפושים ולבסוף הבחירה בשמלת הכלה הנחשקת שלך.

מנטורית תסייע לך לבחור שמלות כלה למדידות ראשוניות מתוך המבחר העצום שקיים בשוק ותעניק לך עצות אובייקטיביות ואמינות שמבוססות על ניסיון של שנים באשר לגזרה המחמיאה והמתאימה לך ביותר.

ליווי צמוד במהלך מדידות שמלת הכלה

כאשר את מודדת שמלות כלה, שימי לב כי הנוחות משחקת גם היא תפקיד מרכזי אם לא הכי מרכזי.

מלבד הצורך להיראות במיטבך בערב המרגש ביותר בחייך, עלייך גם להרגיש בנוח מטבע הדברים ולמעשה מדובר בשני פרמטרים משלימים, שכן אם לא תרגישי בנוח הדבר גם ישליך על המראה הכללי שלך.

אל תרכשי שמלה צמודה מדי או להיפך רחבה מדי. השתדלי תמיד להגיע אל שלב המדידות אם מלווה, היא לא חייבת להיות מנטורית מקצועית, אלא מספיק שמדובר באדם עם כושר שיפוט מהימן שאת סומכת עליו.

מתי להתחיל לבחור שמלות כלה?

בחירת שמלת כלה הוא תהליך ארוך ומורכב בו עלייך להתאים שמלה וגזרה יפה למאפיינים של מבנה גופך.

באופן כללי אנו ממליצים להתחיל בחיפושים מספר חודשים לפני החתונה, במקביל לחיפוש אחר אולמות אירועים, אולם כמות זמן זו היא אופציונאלית ובהחלט תלויה בהעדפותיה של הכלה והאם יש לה איזשהו רעיון כללי יותר או פחות לגבי העיצוב והגזרה המבוקשת לשמלה.

אם אין לך שמץ של מושג כיצד תראי ביום כלולותייך ומעולם לא הקדשת לכך מחשבה יתרה, פני לעצמך מספר חודשים, בין חודשיים לארבעה על מנת לחפש שמלה טובה ומתאימה.

לבדוק מספר עניינים מול הרב טרם החתונה

בשיחה אם הרב הקפידי לשאול מספר שאלות, הראשונה היא אם הוא מתכנן להשיא בערב החתונה שלכם עוד זוג צעיר.

שאלה זו נדרשת על מנת להימנע מאיחורים של הרב לחופה או להיפך מהגעתו מוקדם מדי. שאלה נוספת היא האם את בתור הכלה רשאית להעניק לבן זוגך במעמד החופה טבעת או אולי אף לשבור את הכוס.

את ובן זוגך, בעלך לעתיד, חייבים בנוסף לברר מהי השעה בה ייסגר נושא החתימה על הכתובה, החופה תוכל להיערך יותר מוקדם ככל שתקפידו לחתום על הכתובה בזמן מוקדם.

שאלי את הרב האם ישנה אפשרות להקדיש פרק זמן מסוים לברכות אישיות במהלך החופה, מהי השעה בה הרב מתכנן להגיע אל האירוע, מהו התשלום שהוא גובה אם בכלל, האם ישנה אפשרות שקרובי המשפחה ישתתפו בקריאת שבע הברכות, כאן ניתן להכין שמות מראש ולמסור אותם לרב טרם לאירוע, ולבסוף חשוב ליידע את הרב לגבי קיצור או הארכת ההליך וטקס החופה.

שיזוף ושעוות

ישנן כלות שנוהגות לפקוד את מכוני השיזוף בתדירות גבוהה טרם יום החתונה. שימי לב שלעתים מראה שזוף מדי עשוי להיראות מוזר במיוחד אם גוון העור שלך מתאפיין בלובן טבעי.

שיזוף מדוד בהחלט יכול להתאים לך אבל חשוב להתייעץ עם מומחים ולוודא שעור שחום אכן יהלום אותך ביום החתונה ובהתייחס כמובן לגוון של שמלת הכלה.

מעבר לכך חשיפה ממושכת לקרני השמש לא מומלצת באופן כללי ובריאותי. אם ברצונך לעשות שעווה בקו ביקיני לקראת החתונה, הקפידי לעשות זאת כשלושה חודשים מראש אם ומדובר בפעם ראשונה.

ממה כדאי להימנע זמן קצר לפני החתונה?

השתדלי לא להחליף גלולות למניעת הריון, אם ואת נוהגת ליטול גלולות בדרך קבע, לפני החתונה. כמו כן רצוי להימנע מהחלפת תכשירי טיפוח לגוף ואבקת כביסה כשישה שבועות טרם האירוע הגדול.

יתכן כי יש לך רגישות לתכשירים קוסמטיים מסוימים או לחומרי ניקוי כאלו ואחרים ולא כדאי שתגלי זאת כשבוע ימים לפני החתונה.

רצוי לערוך טיפולי פנים כחודש ימים לפני אירוע החתונה. בכל הנוגע לצביעת השיער, אנו ממליצים לך לצבוע אותו שבוע ימים טרם החתונה וחשוב מכך, עדכני את מעצב השיער שלך באשר לכל שינוי עתידי בצבע השיער על מנת שידע להתאים לך תסרוקת או תוספת שיער מתאימה לגוון החדש.

שבוע לפני החתונה יש להימנע מנתרן מיותר, כלומר הימנעי מאכילה של מזונות מלוחים יתר על המידה ובכך תוכלי להבטיח לעצמך השלה של מספר ק"ג בקלות וללא מאמץ של ממש.

איפור ותסרוקות לפני החתונה

לא מעט כלות בוחרות לבצע החלקת שיער לפני החתונה, אין ספק כי מדובר באפשרות חביבה במיוחד ואולי גם כזו שמתאימה לסעודה מפוארת. יחד עם זאת החלקת שיער עלולה להקשות עלייך באופן ממשי אם ברצונך להשיג את המראה הקלאסי בערב החתונה.

כדי לוודא שהמאפשרת מולה בחרת לעבוד אכן יודעת אלו מבין גווני האיפור הקיימים הכי מתאימים לתווי פנייך וגוון העור שלך, היפגשי עימה טרם קבלת החלטה סופי כחלק מפגישת ניסיון מקדימה. בפגישה זו תוכלי לראות האם הגוונים בהם המאפרת עושה שימוש הולמים אותך.

טבילה במקווה וסידור הציפורניים יום לפני החתונה

כיום הרבנות מאפשרת לכלות לבצע את הטבילה במקווה כיומיים לפני החתונה. נתון זה מקל משמעותית על הלחץ הרב שיש ביום החתונה.

כתוצאה ההמלצה שלנו היא שתסדרי את ציפורנייך יום לפני החתונה, כך שתוכלי להגיע אל האירוע המיוחל כאשר הציפורניים שלך מרוחות כבר בלק ונראות מרהיבות ומסודרות.

ביום החתונה שתי כמה שיותר מים, ויותר ממה שאת רגילה לשתות בדרך כלל. זאת גם על מנת להבטיח תחושה טובה וגם כדי להימנע מהתייבשות במיוחד אם מדובר בעונת הקיץ החמה.

ערכת איפור לעת צרה

הכיני ערכת טיפוח לעת חירום, לעתים מדובר בגלגל הצלה של ממש. בערכה זו הכניסי סיכות ביטחון בכלי מיני גדלים, כלי תפירה בסיסיים, דבק דו צדדי, אקונומיקה, עט ודף, ניירות סופגים, מגבונים לחים, מספריים קטנים, סוכריות מנטה או מסטיקים, פלסטרים, דיאורדורנט, סכין גילוח, מסיר לק, לק כמובן, גוזז ציפורניים, טמפונים, מגבונים מיוחדים להסרת איפור, קרמים וכל פריט אחר שאת חושבת שתזדקקי לו במהלך היום.