אומרים שיום הולדת יש רק פעם בשנה, בעוד בת-מצווה יש רק פעם בחיים. על אירוע של Once in a lifetime לא ניתן לעבור לסדר היום ולהתייחס אליו כיום ככל הימים – כיוון שמדובר ביום מיוחד, חגיגי וחד פעמי.

בעזרת האטרקציות, המוזיקה, האולם והטאצ'ים הנכונים, חגיגת בת המצווה תהפוך לאירוע עוצר נשימה, אשר תינצר בלב החוגגים ובלבה של כלת השמחה כאחד כיום בלתי נשכח.

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן: בחירת אולם לחגיגת בת-מצווה

התחושה האופפת אותנו בעת כניסה למקום לעתים קרובות יוצרת את הרושם ראשוני שלנו לגביו. המקום, ובמקרה שלנו, האולם, הוא המקום בו הקסם קורה. על כן, יש לבחור את האולם הרצוי בקפידה, כאשר ישנם מספר גורמים שיש להעניק להם חשיבות יתרה, בכדי לייצר את האווירה הרצויה לאירוע בת המצווה.

ראשית, יש לקחת בחשבון את הגורמים הפרקטיים במשוואה, וביניהם, האזור בארץ בו ממוקם האולם.

מיקומו של האולם על המפה הינו גורם קריטי, כיוון שייתכן וישפיע על מספר האורחים העתידים להגיע אל האירוע. מומלץ לבחור באולם הממוקם בקרבת מקום אל האזורים מהם מרבית האורחים עתידים להגיע, או באולם אשר ממוקם במקום מרכזי והגישה אליו נוחה.

גורם נוסף שיש להתייחס אליו הוא גודל האולם; את גודל האולם יש לבחור בהתאם לכמות המוזמנים הצפויים להגיע אל האירוע, כאשר אירועים בני מספר מוזמנים רב יזדקקו לאולם גדול יותר, בעוד אירועים אינטימיים יותאמו לחללים קטנים יותר.

צירפנו לכם רשימה נוחה של אולמות לאירועים לפי כמות המוזמנים:

הגורם האחרון והחשוב לא פחות מקודמיו הוא אופיו של האולם, אותו יש להתאים לסגנון ולטעמה האישי של כלת בת-המצווה, כיוון שבסופו של דבר, מדובר ביום הגדול שלה. אופיו של האולם יקבע את האווירה השורה בו ויהפוך את חגיגת בת-המצווה לאירוע אפוף קסם ולחוויה של פעם בחיים.

Girls just wanna have fun – אטרקציות בבת-מצווה

באירוע בת-המצווה, חשוב שיהיו מספר מוקדים בערב מלבד החוגגת, וביניהם, האטרקציות. בחלוף השנים חלו שינויים רבים בתחומי עניינם של צעירים וצעירות, העולם הפך לדיגיטלי, מהיר ודינאמי יותר, ומדובר במגמה המתבטאת גם בעולם האטרקציות בחגיגות בת-המצווה.

בכדי שחגיגת בת-המצווה תהווה אירוע אשר כלל אורחיה, כמו גם כלת בת-המצווה לא ישכחו, יש לבחור את האטרקציות הנכונות, שידאגו להפוך את החגיגה לחוויה מסחררת ומדהימה.

כיום, ישנו מבחר רב של אטרקציות, ממגוון סגנונות שונים, אשר יקלעו לטעמה האישי של כל חוגגת באשר היא. למשל, ניתן לערוך אירוע כאשר הנושא המרכזי בו הוא אווירת משחקים, כאשר האולם יתמלא במשחקי וידאו שונים, מבוכים, סימולטורים, מתנפחים ומשחקים שונים, שיפיחו רוח ילדות וכיף בקרב כלל האורחים.

סגנון נוסף של אירוע אשר עשוי להתאים לחגיגות בת המצווה הינו סגנון הפונה אל הבנות בעיקר, וכולל עמדות איפור, קעקועים בטכניקת Air Brush, צלמניות ומזכרות, אשר יעניקו אפשרות לכלל האורחות והאורחים ליהנות מטיפוח ולהרגיש כמו בני מלוכה ליום אחד.

לצד האטרקציות הללו מתקיימות אין ספור אטרקציות נוספות ומקוריות, אשר יהפכו את אירוע בת המצווה לכיף טהור.

אז מה עם הבנים?

עבור הבנים שצריכים משהו "אחר" שיתפוס את תשומת ליבם, תמיד אפשר להשתמש בטוויסט תחרותי שיוסיף מעט אדרנלין ויהפוך את האירוע למיוחד אפילו יותר.

שילוב של עמדות גלגל המזל, שולחנות פוקר ורולטה, שולחנות משחק ייחודיים ותחרותיים כגון: שולחן סנוקר, הוקי אוויר ל-3 משתתפים, פינג פונג ל-4 ועמדות נוספות מרשימה ארוכה של אטרקציות ייחודיות לבת מצווה.

תופים בבקשה – כניסה מרשימה

כאשר אדם נכנס אל חדר, הוא יכול לעשות זאת בהצהרתיות ובאופן אשר לא ניתן להתעלם ממנו. באירוע בת-המצווה, כל העיניים נישאות כלפי החוגגת, על כן, מדובר בהזדמנות נהדרת למתן במה ייחודית המבטאת את אישיותה של כלת בת-המצווה באופן בו היא רואה לנכון.

אירוע בת המצווה מהווה ציון דרך משמעותי בחייה של נערה צעירה, וכניסה מרשימה אל האירוע מעניקה לחוגגת את האפשרות לביטוי אישי ולמימוש עצמי ביום הגדול שלה.

אם כלת בת-המצווה חובבת פאר ורוצה להרגיש כמו נסיכה, היא יכולה לערוך כניסה שתדאג לסובב את ראשיהם של כלל האורחים, למשל, דרך כניסה הכוללת תאורה ייחודית ואפקטים שיעניקו תחושה מעולם האגדות.

אם מדובר בחוגגת שרוצה להרגיש כמו רוק-סטאר, היא יכולה להיכנס בליווי מוזיקה מדליקה, שתקפיץ את כל האורחים.

אלמנטים נוספים הקיימים בכניסה לחגיגה יכולים להיות כניסה בתוך פרח, כניסה על סוס או כרכרה, כניסה בריקודים, בשירה ועוד רבים וטובים. הכניסה אל האירוע מהווה שיא בחגיגת בת-המצווה והפך בחלוף השנים ל"שואו", לרגע שהמשפחה, החברים והאורחים מצפים לו בקוצר רוח, ורגע אותו כלת בת-המצווה תנצור לעד.

סיי צ'יז ותתחילו לרקוד: צלם ומוזיקה

הכל כבר נבחר; האולם, האטרקציות, אופן הכניסה, ההזמנות כבר חולקו, השמלה והנעליים גם הם. כעת, כל שנותר הוא בחירתם של מי שילוו ויתעדו את החגיגה כדי שאלו יישמרו לנצח. הבחירה במוזיקה ובצילום באירוע בת המצווה הנה בחירה משמעותית ביותר, אשר לכל אחת מהן שלב אחר הנוגע לחגיגה.

המוזיקה בוראת את האווירה ומעניקה את התחושה הכללית הקיימת באירוע, היא מציפה ומקיפה כל אורח אשר מניח רגלו בכניסה לאולם ועל כן תפקידה כה חשוב.

בחירה בתקליטן הנכון עשויה להכריע על מידת הצלחתה של החגיגה ועל הנאתם של האורחים ושל כלת בת-המצווה גם יחד. ביכולתו של התקליטן ליצור אווירה רגועה ונעימה, או אווירה מקפיצה שלא תאפשר לאף אחד להיוותר בכיסאו, ומכאן חשיבותו.

הצילום גם הוא קריטי בכל הנוגע לחגיגות בת המצווה, כיוון שהצלם פקוד על תיעוד האירוע והקפדה כי הוא יינצר ויישמר לנצח, בכדי שגם שנים לאחר חגיגות בת המצווה יוותרו זיכרונות מקסימים ומתוקים מאותו אירוע משמעותי.

מומלץ לערוך תיאום ציפיות עם התקליטן והצלם בכדי לציין דרישות מיוחדות מטעם כלת בת-המצווה, במטרה שהטאץ' הייחודי שלה יישאר ויורגש גם בכל הנוגע למוזיקה ולצילום באירוע.

לסיכום

אירוע בת-המצווה הינו אירוע ייחודי, חגיגי וחד פעמי, של כיף ושמחה – ועל כן, הפך לאורך השנים לאירוע אשר ההשקעה בו והצפייה לקראתו מרובות.

חגיגות בת-המצווה הנן אירוע משמעותי בחייהן של נערות צעירות, ובכדי שאותו אירוע יהפוך ליום בלתי נשכח, חשובה ההתייחסות לכל אחד מן המרכיבים שצוינו לעיל, אשר יוצרים יחד את חגיגת בת-המצווה המושלמת.

המאמר נכתב בשיתוף פעולה עם המפיקה ידידה שמתמחה בכניסות ואטרקציות למסיבות בר ובת מצווה וזאביק תלם מחברת מג'יקלנד המתמחים באטרקציות לאירועים.

להצצה באתר של זאביק תלם, לחצו: מג'יקלנד.