ההכנות, הריצות, העצבים והסטרס שכרוכים בתכנון חתונה הרבה פעמים גורמים לנו לשכוח דברים…

אבל הזיכרונות המרגשים מהחתונה יישארו תמיד בלבכם, לאורך חייכם המשותפים יחד, ובנוסף טוב שיהיה לכם גם אלבום תמונות למזכרת, בו תוכלו לעיין בכל עת, בעצמכם וביום מן הימים גם עם ילדיכם.

קבלו את המדריך המלא שיסייע לכם למלא את האינסטגרם ואלבום התמונות המשפחתי הראשון שלכם בתמונות מ ה מ מ ו ת!!!

הטעויות שמוטב להימנע מהן בצילומי החתונה

אז איך עושים תמונות חתונה מושלמות? קודם כל לומדים על טעויות שאחרים כבר עשו, ונמנעים מהן.לפניכם מספר טעויות נפוצות שכל צלם מתחיל עלול לשגות בהן, ושמוטב להימנע מהן:

אם אתה לא צלם מקצועי אל תיקח על עצמך לצלם את תמונות החתונה

אמנם ייתכן ואתה חובב צילום מבטן ומלידה, ויכול להיות שהחתן, הכלה או אפילו שניהם הנם חבריך הטובים ביותר – אבל חשוב וממש הכרחי שעל תצלומי החתונה יפקח צלם מקצועי.

לפיכך, הטיפים שבהמשך המדריך מיועדים לצלמים חובבים שמצלמים בנוסף לצוות הצילום המקצועי, וכן לחתן ולכלה – בכל הנוגע להנחיות שביכולתם להעביר לצלם.

טעויות במידת החשיפה

שמלתה הלבנה של הכלה מהווה, ללא ספק, אלמנט מרכזי ברבות מתמונות החתונה.

על מנת להימנע ממצב בו כל הצילומים הופכים להיות גוש לבן ובלתי מזוהה של שמלת כלה, חשוב לווסת את מידת החשיפה של כל תמונה לאור.

חשיפה ארוכה מדי עלולה להפוך את לובן השמלה לבוהק יתר על המידה בתצלום, ולעומת זאת, חשיפה קצרה מדיי עלולה להכהות את גוון שמלת הכלה בצילום כך שתראה אפרפרה, מה גם אינו רצוי.

ממצמוצים וסנוור של שמש בפנים בעת התצלומים

יכול מאוד להיות שיש לכם רקע מושלם ונפלא לתמונות אותן תצלמו לפני תחילת האירוע, אבל חשוב גם לקחת בחשבון את קרינת השמש, עוצמתה והזווית ממנה מגיעות הקרניים.

זאת, על מנת להימנע מהטעות המצערת שעלולה לגרום לתמונות שכמעט בכולן החתן והכלה מסונוורים, ממצמצים או עוצמים את עיניהם.

מחיקת צילומים שנראים בלתי מוצלחים

במצלמה דיגיטלית קיים פיתוי עז למחוק מיד צילומים שלא לרוחנו.

אבל, ייתכן מאוד שלבסוף יהיה דווקא מקום להשתמש בהם, כמו למשל, להגדיל פרט מסוים בתצלום ולהוסיפו לקולאז' מעניין באלבום החתונה.

מעבר לכך, בזמן האירוע עצמו מוטב להתמקד בצילום עצמו, ולהגיע עם כמה שיותר חומר גלם לשלבי העריכה והרכבת האלבום, במקום לכלות את הזמן לריק על מחיקת קבצים מידית.

אובדן קשר עין

גם תמונות בהם הכלה נראית מושלמת והחתן מאושר, עלולות לאבד מקסמן אם הזוג אינו יוצר קשר עין עם עדשת המצלמה.

מדובר בנקודה שמתחדדת במיוחד, כשאתה צלם חובב שנלווה לצוות הצילום המקצועי, ולכן החתן והכלה לא תמיד ממוקדים דווקא בך.

במצבים אלו רצוי לנקוט באחד משני פתרונות:

  1. להמתין לרגע הנכון בו הזוג בכל זאת מסתכל לעבר עדשת המצלמה
  2. או 'לתפוס' אותם ברגעי אינטימיות בהם הם מתבוננים איש בעיני כלתו, אשר יניבו תמונות רומנטיות ויפות.

להיתקע עם מצלמה מקולקלת

הימנעו ממצב בו ציוד הצילום מתקלקל ברגעים החשובים ביותר לתיעוד! מומלץ להכין ציוד צילום רזרבי, סוללה נוספת, די פילים אם זו מצלמה של פעם, וכרטיס זיכרון חלופי במידה ומדובר במכשיר דיגיטלי.

העיקר – שלא להיתקע עם ציוד מקולקל או ללא די מקום בזיכרון דווקא ברגעים המרגשים ביותר!

טיפים ייחודיים לצילומי חתונה מרהיבים

מובן שחוץ מטעויות שרצוי להימנע מהן, ישנם גם טיפים שיכולים לסייע לתצלומי החתונה להיות מושכים, מרהיבים ומדהימים עוד יותר.

לפניכם מספר טיפים של מקצוענים לצילום תמונות חתונה מושלמות ממש:

הנחו את הצלם שלכם לגבי התמונות שחשוב לכם לכלול בצילומים

אמנם מרבית תצלומי החתונה דומים, בסך הכל, ומן הסתם עוד לא נולד צלם החתונה שיפספס את תמונות החופה החשובות, אבל בכל זאת, אם יש אנשים או סצנות מסוימות שחשוב לכם לצלם – מוטב לציין זאת במפורש.

לכן – רוצים תמונה עם הסבתות? עם חבר או חברה מסוימים? של טקס או מחווה שיקרים ללבכם באירוע? – הנחו את הצלם שלכם לגביהם, על מנת שיהיה מודע לכך ולא יפספס את הרגעים החשובים לכם.

מינוי מתאם לתמונות המשפחתיות

צילום תמונות בפורום משפחתי מורחב עשויות להתגלות לעתים כמטלה לא פשוטה.

אינכם יודעים כמה כוסיות יין כבר הספיק כל אחד מקרובי החתן והכלה ללגום, ומה טיב המתחים הסמויים שרוחשים מתחת לפני השטח בין קרוביהם של בני הזוג.

לכן, רצוי לבקש בנימוס אסרטיבי מאחד האורחים, בן משפחה קרוב, ולעתים אפילו נציג מכל צד, לשמש בתפקיד המתאם, שיאסוף את כולם לצילומים המשותפים, ויסדר כל אחד ואחת מהם במקום המתאים.

למדו את השטח לפני יום האירוע

הכנה קפדנית והיכרות מקדימה עם אזורי הצילומים ואתר האירוע, חיוניות על מנת לחשב את זוויות השמש השונות, סוגי הרקע הנכונים לתמונות ופרטים חשובים נוספים.

לכן, לפני היום הגדול החליטו אם יש מיקום נוסף בו תרצו להצטלם, נוסף על אתר האירוע עצמו, והקדישו זמן לבקר ולהכיר את השטח מבעוד מועד.

לא לוותר על הפרטים הקטנים

תצלום תקריב של טבעות החתונה, תמונות של סידורי הפרחים, תחרת הבד של החופה וריצודי הנרות – פרטים אלו ורבים אחרים יכולים להוסיף נופך חשוב לאלבום החתונה, ועדיף שלא לוותר עליהם.

חשבו על החודשים ארוכים שהושקעו בתכנון כל היבט ופרט בחגיגת החתונה, אשר הופכים גם הפרטים הקטנים למרגשים ונוסטלגיים.

שימוש נכון בפלאש ובחצובה

חלק מהתמונות, ובמיוחד אלו שמצולמות בשעות החשיכה, מחייבות צילום בפלאש על מנת להגיע למידת חדות ראויה ולמראה משביע רצון.

ישנם מקרים, בהם מומלץ להשתמש במפזר הבזק למצלמה, על מנת לרכך את אופן פיזור האור, ולכן יש לרכוש ציוד זה מראש.

לעומת זאת, חלק מהתמונות ייצאו במיטבן דווקא ללא פלאש, באמצעות חשיפה ארוכה, ויצריכו שימוש בחצובה על מנת להימנע מ"מריחת" התצלום. לפיכך, גם חצובה מהווה ציוד הכרחי לתצלומי חתונה נפלאים ואיכותיים.

שילוב זוויות צילום מקוריות

אמנם מרבית תמונות החתונה יהיו, מן הסתם, יפות וקלאסיות, אבל על מנת להעלות את רף המקוריות והיצירתיות, מומלץ לשקול את שילובם של מספר תצלומים מזוויות לא שגרתיות.

נסו לצלם מלמעלה, מלמטה, מהצדדים, בתקריב של אלמנטים שונים כמו להבת הנרות, ברק התירוש בתוך ספל הקידוש ופרטים נוספים, כשהחתן והכלה נראים ברקע.

עצה אחרונה לצלם

חייך קצת, מותק!

אנשים יחייכו בקלות רבה יותר אם אתה תחייך אליהם, ומצב הרוח הטוב שלך יסייע, ללא ספק, להפשיר את הקרח ולהמיס את מבורכת המצטלמים.

מעבר לכך, הרי גם לך מותר ליהנות קצת מכל העניין, לא?

לסיכום

אנו תקווה שהטיפים שלעיל יועילו לכם, ובקרוב מאוד תוכלו למלא את האינסטגרם שלכם בתמונות מדהימות ולהתרפק בנחת על אלבום החתונה המהמם שלכם.

למי שמעוניין בבונוס נוסף, מומלץ להשתמש בPINTEREST, בהשראת חכמת ההמונים, ככלי מעולה בו אפשר למצוא מגוון רעיונות, לשאוב השראה ואפילו לבקש מהצלם שיעשה לכם תמונות דומות.

אם אתם רוצים להעמיק עוד בנושא צילומי החתונה, הנה מספר קישורים שיכולים לתת לכם רעיונות נפלאים ולעורר השראה לקראת האירוע: