04-6597478

בר / בת מצווה

אחד הרגעים המרגשים ביותר בחייהם הוא הגעה לגיל מצוות.

אנחנו, באולמי פאר, מזמינים אתכם לחגוג את האירוע המשמח והמיוחד באחד מארבעת האולמות המעוצבים והיוקרתיים שלנו, לאירוע בלתי נשכח.
בין אם אתם מחפשים אולם בר מצווה לחגיגה אינטימית עם משפחה וחברים קרובים, ובין אם מתלבטים בין אולמות לבת מצווה עם מוזמנים רבים אנו נוודא ונספק לכם אולם עשיר ומיוחד! בקומפלקס אולמי פאר, תוכלו למצוא את מבוקשכם.

בכל אחד מארבעת מתמחי האירועים שלנו המותאמים לאירוע בר ובת מצווה, עומד לרשותם מטבח ייחודי בניצוחו של שף הבית אשר יוציא מנות כאוות נפשכם, מערכות התאורה וההגברה יאפשרו לאורחים שלכם לרקוד ולשמוח, וכמובן, העיצוב והאיכות יספקו את האווירה הנחוצה לאירועים שמחים ומרגשים במיוחד. צוות אולמי פאר מזמין אתכם ליהנות ולשמחו באירוע בר או בת מצווה ייחודי ומרגש במיוחד.

מקור המצווה

על פי המסורת היהודית, עורכים לנער ביום הולדתו ה- 13 טקס דתי המציין את המעבר שלו מילדות לבגרות. על פי ההלכה, הילד מתבגר במלאת לו 13 שנים, ומוגדר כאיש הן מבחינה פיזית והן מבחינה שכלית, ולכן הוא יכול לקבל עליו את המצוות, כלומר הוא "בר מצווה" וזו סיבה לחגוג. בנות מגיעות לגיל המצווה שנה קודם, ולכן את חגיגות בת המצווה חוגגים בגיל 12. בישראל חוגגים מדי שנה כ– 85,000 בנים ובנות את הגיעם למצוות. בשנים האחרונות נערך סקר בקרב גברים יהודים בישראל ומסקר זה עלה כי טקס הבר מצווה חשוב לכ – 86% ממשתתפי הסקר.

שלבי טקס בר המצווה

נוהגים לחלק את טקס הבר מצווה לשני חלקים: חלקו הראשון הוא טקס הנחת התפילין והוא מתקיים על פי התאריך העברי של יום ההולדת ה-13 בבית כנסת. במידה ויום זה יוצא באחד מימי הוצאת ספר תורה – שני וחמישי, הנער יעלה גם לתורה. חלקו השני של הטקס נערך ביום שבת שלאחר יום הולדתו של הנער, ובמהלך הטקס עולה לתורה וקורא קטע מתוך פרשת השבוע (יש הנוהגים גם להוסיף לבן המצוות את קריאת ה-הפטרה, הלקוחה מספרי נביאים).

מנהגים הנלווים לטקס בר המצווה

לטקס הבר מצווה נלווים מנהגים מסורתיים, כאשר המנהג המוכר ביותר, המתקיים בכל העדות הוא המטרת סוכריות מעזרת הנשים על בן המצווה (בשנים האחרונות במנהג זה הוחלפו במרבית המקרים הסוכריות החמוצות בסוכריות טופי ואפילו מרשמלו, בכדי שלא להכאיב למתפללים, וכדי שלא יגרמו נזקים לבית הכנסת). בסיום התפילה נוהגים לערוך סעודת מצווה לכל למתפללים ומגישים מאכלים קלים, מלוחים ומתוקים.

גם בת מצווה היא סיבה למסיבה

לעומת בני המצווה, בנות המצווה חוגגות עם הגעתן לגיל 12 והן אינן חייבות בטקס דתי, אם כי ישנם זרמים ביהדות בהם גם הבנות נוהגות לעלות לתורה. אם כי גם בנות דתיות וגם חילוניות נהנות מחגיגת הגיען לגיל בת מצווה. האירוע שנערך עבורן הוא דרך נפלאה עבור ההורים להראות לבתם עד כמה הם אוהבים אותה.

תנו לילד לבטא את עצמו

חגיגות בר המצווה ובת המצווה נחגגות גם בקרב דתיים וגם בקרב חילונים, ורבים גם נוהגים לחגוג את האירוע באולם אירועים, האפשר להם לנאום, לשיר או לרקוד – לעיתים בפעם הראשונה בחייהם מול משפחה וחברים. באירועים מרגשים אלו הם גם נוהגים להודות להורים ולמשפחה על שליוו אותם עד ליום מיוחד זה. חגיגת בר ובת מצווה באולם אירועים הוא אירוע מיוחד בגיל זה המסמל עבור רבים את ההתבגרות, שכן זה האירוע של חתן או כלת המצווה, אירוע שנערך בשבילם.

למידע נוסף על חגיגות בת מצווה, לחצו: לחגוג בת-מצווה בסטייל: המדריך המלא.

בר/בת מצווה

מחכים לכם בעוד אירוע מושלם,
צוות אולמי פאר.

אולמי פאר

שאלות נפוצות

אחרי שעלינו לתורה והנחנו תפילין, למה לעשות אירוע באולם?

אירוע בר/בת מצווה היא הזדמנות לנערים ולנערות לחגוג את האירוע הראשון שלהם, כאשר הם במרכז תשומת הלב, ויש להם הזדמנות לשתף את המשפחה והחברים בכישרון או בתחביבים מיוחדים, ולכן הם משלבים באירוע קטע ריקוד, שירה, קליפ מצולם או מצגת תמונות. בנוסף, זוהי הזדמנות גם עבור ההורים, להראות את אהבתם לילדים באירוע משפחתי מרגש.

האם להזמין לאירוע את החברים לכיתה?

ישנם שתי גישות בנושא: יש כאלה הנוהגים להזמין לאירוע חברים רבים מהכיתה כדי שבני המצווה ירגישו בנוח בחברת בני גילם, ואחרים בוחרים להזמין רק מספר מצומצם של חברים קרובים, ולחגוג בנוסף אירוע לחברים מהכיתה.

אילו אטרקציות כדאי לשלב באירוע?

בשנים האחרונות ישנה מעין תחרות בין הילדים לגבי רמת ההשקעה באטרקציות שבאירועים, ומעבר להדלקת הנרות בבר המצווה או צילום קליפ עבור בת המצווה, רבים נוטים לשלב אטרקציות רבות, החל ממעגלי מתופפים ואמצעים פירוטכניים, וכלה בהופעות של זמרים, סטנד-אפ ועוד. כמובן שכל אלו הן תוספות אפשריות אבל כדאי לוודא כי מוקד האירוע הוא בן / בת המצווה והמשפחה הקרובה, ולא האטרקציות שנבחרו לאירוע.

האם כדאי לנאום בפני האורחים?

בדרך כלל בן המצווה ובת המצווה נוהגים לומר לפחות מספר מילים בפני האורחים שלהם, אלו יכולות להיות תודות להורים, לסבא ולסבתא, לאחים שליוו עד היום ולאורחים שהגיעו לחגוג, וישנם כאלה ששוכרים כותב מקצועי, המשלב קטעי הומור והופך את הנאום לאחת האטרקציות.


השאירו פרטים, ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם או חייגו עכשיו: 04-6597478