04-6597478

ברית מילה

אנו מזמינים אתכם לחגוג את ברית המילה באחד מארבעת אולמות האירועים המעוצבים שלנו.

חגיגת ברית מילה היא חגיגה מיוחדת, המסמלת את הרגע המרגש של הולדת הבן והברית היהודית.
בין אם אתם מעוניינים באירוע ברית מילה אינטימי או אירוע משפחתי גדול ורב משתתפים,
אתם מוזמנים לבחור באחד מארבעת אולמות האירועים לברית אותם אנו מציעים באתר.

הצוות המקצועי שלנו, ישמח ללוות אתכם בהפקת האירוע המרגש והבלתי נשכח, עם אוכל משובח ואיכותי (צפה בתפריט לאירוע ברית/ה במחיר סופר אטרקטיבי במיוחד בשביל לקוחותינו), אווירה מעוצבת ויוקרתית וכמובן אנשי צוות מנוסים שילווה אתכם במהלך האירוע כולו.

מקור המצווה

כשאלוהים כרת ברית עם אברהם אבינו, התחייב אברהם לברית מילה של צאצאיו לעולם. מאז נשארה מצווה זו כקונצנזוס בעם היהודי. המצווה היהודית אומרת שיש למול כל תינוק זכר יהודי במלאת לו שמונה ימים והמנהג הוא לערוך את טקס הברית כחגיגה. במהלך הטקס מניחים את התינוק על כיסא אליהו, יש שמזמרים פיוטים מיוחדים למעמד האירוע בהתאם למנהגי העדות השונות וגם מנהג "הסנדק" הוא מנהג ייחודי למצווה זו. הסנדק הוא הכינוי הניתן לאדם היושב על כיסא אליהו ומחזיק את התינוק אחרי הברכה הראשונה ובזמן טקס מילה, מעמד זה נחשב למכובד ויש אף הנוהגים לגשת בסיום הטקס אל הסנדק כדי לקבל ממנו ברכה.

עד כמה המנהג נפוץ כיום?

מנהג ברית המילה נשאר בגדר קונצנזוס ועל פי סקרים שנערכו נמצא כי 97% מהגברים היהודים בישראל נימולו, מתוכם 78% רואים בערך הדתי של הברית כערך החשוב ביותר.

יתרונותיה הבריאותיים של ברית המילה

כיום אנו יודעים שלמצוות עריכת הברית יש גם יתרונות בריאותיים חשובים: ממחקרים רפואיים עולה כי המילה מפחיתה באופן משמעותי את הסיכון לחלות במחלות רבות וארגון הבריאות העולמי מממן עקב כך את מילתם של אלפי גברים ברחבי העולם, במטרה למנוע התפשטותן של מחלות. גם בארצות הברית פרסמה האקדמיה הפדיאטרית את תמיכתה במילה לאחר שאספו מידע רפואי רב על התועלת הבריאותית הרבה שלה. לפי סקרים 20% מהיהודים החילוניים בוחרים למול את בניהם לאור התועלות הבריאותיות אך קיים גם אחוז לא קטן (כ- 17%) של עונים בסקרים שציינו שהם בוחרים למול את בניהם כדי שלא להיות חורגים בחברה.

לסיכום

רוב היהודים הישראלים שענו בסקרים היו בעד קיום מצוות ברית המילה. אז בין אם אתם עושים את הטקס בבית חולים וחוגגים את המסיבה בנפרד ובין שאתם עורכים את הטקס באולם ומשלבים בו אירוע מרגש, זהו אירוע ראוי לחגיגה מסיבות דתיות, בריאותיות וחברתיות ואם נולדה לכן בת אז תוכלו לחגוג את לידתה באירוע בריתה, הקרוי גם זבד הבת. כשהילדים יגדלו תמיד תוכלו להראות להם תמונות מהאירוע שחגגתם להם כשנולדו.

ברית מילה

אולמי פאר
השאירו פרטים, ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם או חייגו עכשיו: 04-6597478