החלטתם לערוך את האירוע של חייכם באולם אירועים, כעת עליכם לחשוב היטב אילו מבין האולמות המרובים שנחשפתם אליהם בשוק הוא המתאים ביותר עבורכם.

מהי החשיבות של הבחירה באולם אירועים?

אחת מההחלטות החשובות ביותר במסגרת תכנון אירועים היא ההחלטה היכן לערוך את האירוע.

אולם אירועים היא אחת מהאופציות הפופולאריות לקיום אירועים שונים באשר הם. אולם על מנת להבטיח את הצלחתו של האירוע יש לתת את הדעת ראשית על כמה פרמטרים מרכזיים שיאפשרו לכם לבחור אולם מושלם לאירוע מושלם.

להלן מדריך מלא ומקיף שיסייע לכם לבחור את המועדף מבין כל אולמות האירועים בצורה מושכלת ונבונה. מכיוון שכיום מרבית האירועים מזוהים עם חתונות ברצוננו להתמקד בבחירה של אולמות אירועים לחתונות.

להשקיע זמן בבחירת האולם

אולם האירועים הוא למעשה המקום בו תצעדו לראשונה לקראת מימוש השאיפה להקים בית בישראל.

האזור בו החתונה תיערך הוא אחד מהגורמים המרכזיים בארגון האירוע החשוב והמשמעותי ביותר בחייכם וקרוב לוודאי שתרצו להקדיש לא מעט זמן לבחירה באולם הטוב ביותר.

כיום לא מעט זוגות טריים שעומדים להינשא אינם למודי ניסיון ויתקשו במהלך הבחירה באולם כזה או אחר לחתונתם. אם גם אתם נמנים עם פלח האוכלוסייה הנ"ל אנו ממליצים לכם להיעזר בעצותיהם של קרובי משפחה שהשתתפו בעברם בתכנון חתונה.

שלושה גורמים מרכזיים

תכנון אירועים בכלל וחתונה בפרט הוא פרויקט של ממש ומוטב שלא תתביישו ותבקשו עזרה מחברים או בני משפחה כדי להימנע מאי אלו מכשולים אפשריים בדרך לאירוע החשוב ביותר בחייכם.

אם אתם מעדיפים לערוך את האירוע באולם ולא בגן אירועים, עליכם להתייחס לשלושה גורמים חשובים במסגרת הבירור הראשוני בו תאלצו לבסוף לבחור אולם אחד. שלושת הגורמים הללו אם כן הם:

  1. המיקום הגיאוגרפי של האולם
  2. כמות המוזמנים
  3. מגבלות התקציב הנתונות

מיקום האולם

כיום ישנו מגוון רחב של אולמות אירועים שנמצאים בכל הארץ. התחרות ביניהם גבוהה מאד, ועבורנו הלקוחות מדובר ביתרון שכן ביכולתנו ללכת על פי העדפות ליבנו הן מבחינת המיקום של האולם והן מבחינת איכותו.

שימו לב לעובדה שכיום (כפי שנאמר באתר נענע10) מרבית האולמות באזור המרכז בדרך כלל גובים מחירים גבוהים יותר עבור מנת אוכל אחת להבדיל מאולמות אירועים בצפון הארץ.

סיכום כתבה על פערי מחירים של אולמות אירועים בין מרכז הארץ והצפון

בבואכם לבחור אולם אירועים נסו להגיע למכנה המשותף האופטימאלי בהתייחס להעדפותיהם של מרבית האורחים אם לא של כולם בלי יוצא מן הכלל.

גודל האולם ביחס לכמות המוזמנים

כך אם המשפחה של החתן מגיעה מאזור הדרום ואילו זו של הכלה מצפון הארץ, הימנעו מקיפוח צד כזה או אחר ובחרו באולם שנמצא באמצעי הדרך.

הגורם השני הוא כאמור כמות המוזמנים. כאן השתדלו לברר האם גודל האולם אכן מספיק לכמות המשתתפים המתוכננת.

אם מדובר באולם לאירועים של 400 מוזמנים ויותר לא תוכלו לשכור אולם המיועד לאירועים פרטיים ואינטימיים כמובן.

באופן ממוצע, כל חתונה כוללת בין מאתיים חמישים אורחים לארבע מאות, וקיימים אולמות שמחייבים את הלקוחות במינימום של מוזמנים.

מגבלות התקציב

כדי לברר מהי כמות האורחים שמיועדת לאכלס את אולם האירועים הרצוי לכם, כל שעליכם לעשות הוא לשוחח עם בעל האולם ולברר נתונים אלו לרבות מגבלות ותנאים נלווים.

כמו בכל תחום אחר בחיים גם בבחירה של אולם אירועים ישנו צורך לבדוק האם מדובר באפשרות שעולה בקנה אחד עם מגבלות התקציב. גם עם בת זוגתך מאז ומעולם חלמה על חתונה מפוארת ויוקרתית עם עיצוב מרהיב ועוצר נשימה של ממש, כנראה שהיא תיאלץ לערוך אי אלו פשרות אלא אם כן היא באה ממשפחת אוליגרכים.

לא להתפתות לאולם היקר ביותר

כדי להימנע ממצבים של גירעון של אלפי שקלים, יש לדאוג להתאמה בין מסגרת התקציב שעומדת לרשותכם לרבות המתנות שתקבלו מהמוזמנים לבין המחיר שגובה האולם עבור כל מנה.

אם ולא הובטח לכם מצד ההורים לקבל עזרה כלכלית ממשית, אל תסתמכו על כך במסגרת קבלת ההחלטות הנוגעות לתקציב. אל תסמכו גם על נדיבות ליבם וכיסם של המוזמנים שלכם לאירוע.

יכול מאד להיות שהמתנות שהם יביאו יהיו מכובדות מאד אולם בכל זאת לא יצליחו לכסות חתונת פאר מופקעת.

רשימת אולמות ראשונית

לסיכום ובמישור הכלכלי אנו ממליצים לכם לא להוציא מעבר למה שיש ברשותכם, אלא אם כן ברצונכם להתחיל את החיים המשותפים שלכם עם לא מעט דאגות פיננסיות.

מומלץ להתחיל לערוך את החיפושים אחר אולם אירועים דרך האינטרנט. ערכו רשימה התחלתית הכוללת עשרה אולמות שמצאו חן בעיניכם בהתאם למיקום הגיאוגרפי בין השאר, לפי ההמלצות שקיבלתם מחברים וקרובי משפחה על אולמות איכותיים ועוד.

הרשימה יכולה להיראות כך:

עשרת האולמות הנבחרים חייבים להתאים הן למגבלות התקציב שלכם והן לטעמכם וסגנונכם האישי.

אולם וגן באותה החבילה

אם ברצונכם ליהנות מכל העולמות כלומר לקבל בחיבלה אחת, גם אולם אירועים וגם גן אירועים פתוח, ניתן לממש זאת על ידי בחירה באולם אירועים עם רחבה פנימית וחיצונית.

מה שנהוג לעשות במקרים אלו הוא לערוך את החופה בחוץ, תחת כיפת השמיים, ואילו את הסעודה והמשך הערב באולם מקורה.

אופציה זו מתאימה לעונות המעבר בין הקיץ לחורף בעיקר. שימו לב שאם החלטתם מראש על קייטרינג, האפשרויות שלכם מצטמצמות משמעותית שכן לא כל אולם אירועים כיום מוכן לערוך אירועים בשילוב של קייטרינג חיצוני.

ביקור בכמה שיותר אולמות אירועים

גם אם שגרת היום יום שלכם צפופה מאד ועמוסה, הקפידו לבקר בכמה שיותר אולמות, גם אלו שעל פניו אינם מתקבלים על הדעת.

אתם יכולים ללמוד דבר או שניים מכל ביקור באולם אירועים, לקבל רעיונות חדשים וכן פרספקטיבות אחרות שיסייעו לכם להוציא אל הפועל אירוע או חתונה מהסרטים.

כל שעליכם לעשות הוא לפנות ערב אחד או שניים במהלך השבוע ועל ידי כך אין לנו ספק שתספיקו לבקר בלא מעט אולמות אירועים. שימו לב אמנם למרחק הגיאוגרפי בין האולמות אליהם בחרתם להגיע מבעוד מועד.

מומלץ כמובן להגיע אל אולם האירועים בזמן אמת, כלומר בשעה שבה נערך בו אירוע או חתונה.

במהלך הפגישה עם בעל האולם שימו לב למידת הרצון שלו שתערכו את החתונה שלכם דווקא באולם שלו. אם ולא הייתה תקשורת טובה ביניכם לבינו, מומלץ להמשיך בחיפושים ולבקר באולמות נוספים.